Czym jest dzierżawa ekspresu i czy się opłaca?
Czym jest dzierżawa ekspresu i czy się opłaca?
Dla wielu osób kawa jest jednym z najważniejszych elementów naszego dnia — jest zastrzykiem energii z rana, jak również chwilą wytchnienia i relaksu od ciężkiej pracy. W żadnej firmie nie może zabraknąć ekspresu do kawy, dzięki któremu kawa zawsze będzie pod ręką. Lepiej kupić ekspres, a może wynająć?

Zalety dzierżawy ekspresu
Coraz więcej firm decyduje się na dzierżawę ekspresu do kawy, ponieważ w wielu przypadkach jest to rozwiązanie znacznie korzystniejsze niż kupno nowego sprzętu do biura. Jakie są główne zalety dzierżawy ekspresu do kawy? Przede wszystkim zakup profesjonalnego ekspresu do kawy może okazać się sporym wydatkiem, który wpłynie na budżet firmy. W przypadku dzierżawy koszty rozkładają się stopniowo - firma płaci miesięczną kwotę opłacającą wynajem urządzenia, a pracownicy mogą cieszyć się świeżo zaparzoną kawą. Ogromną zaletą dzierżawy ekspresu jest brak kosztów związanych z serwisowaniem urządzenia, ponieważ są one wliczone w ogólną cenę wynajmu. Jeżeli urządzenie przestanie działać, wystarczy, że problem zostanie zgłoszony do dzierżawcy i na miejscu pojawi się profesjonalny serwisant, który sprawnie usunie usterkę, a jeżeli usterka będzie poważniejsza, do firmy zostanie dostarczony ekspres zamienny. Dzierżawa ekspresu do kawy to również świetne rozwiązanie, gdy firma szuka tego jedynego ekspresu dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb — w taki sposób można przetestować kilka interesujących nas urządzeń i wybrać te, które najbardziej odpowiadają naszym gustom.

Dzierżawa czy kupno ekspresu?
Wciąż wiele firm decyduje się na zakup ekspresu, zamiast jego wynajęcie — oczywiście takie rozwiązanie ma swoje zalety, ale ma również wady. W przypadku gdy ekspres do kawy nieodwracalnie się popsuje, konieczna będzie jego odpowiednia utylizacja. W przypadku gdy ekspres jest dzierżawiony, likwidacją zajmuje się firma, od której jest dzierżawiony. W przypadku gdy firma zdecyduje się na zakup ekspresu do kawy, musi o niego dbać — przeprowadzać konserwacje i szukać serwisantów, którzy naprawią usterki. Decyzja o tym, czy bardziej opłacalna będzie dzierżawa ekspresu, czy jego kupno zależy przede wszystkim od podstawowych wyznaczników, a więc: wielkości firmy, ilości wypijanej kawy oraz wymagania związane z klasą sprzętu. Jeżeli firma zaoferuje nam również zniżkę na świeżo paloną kawę i dzierżawę wysokogatunkowego ekspresu, odpowiedź jest prosta!

Czym jest dzierżawa ekspresu i czy się opłaca?
Czym jest dzierżawa ekspresu i czy się opłaca?
Kawa z mlekiem czy bez mleka?
Kawa z mlekiem czy bez mleka?
Etykieta picia kawy, czyli kawowe savoir-vivre
Etykieta picia kawy, czyli kawowe savoir-vivre
Skomentuj przepis
Ocena: