Dlaczego pierwsza randka powinna być przy kawie?
Dlaczego pierwsza randka powinna być przy kawie?
Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie, dlatego tak często kawiarnie są miejscem pierwszych randek — to miejsce, w którym nie tylko panuje miła atmosfera sprzyjająca rozmowie, ale również można napić się smacznego napoju i zjeść pasujące do niego ciasto. Pierwsza randka i filiżanka kawy to wyjątkowo trafne połączenie!

Kawa przy poznaniu nowych ludzi
Zaproszenie drugiej osoby na randkę do kawiarni, jak już wspomnieliśmy, jest jednym z najlepszych sposobów na poznanie nowej osoby. Dlaczego tak się dzieje? Napój kawowy pozwala nam się maksymalnie rozluźnić i tworzy atmosferę, w której dwójka ludzi może swobodnie wymieniać się myślami i opiniami. Zawarta w kawie kofeina przyczynia się do produkcji w organizmie dopaminy, dzięki której odczuwamy szczęście. Co więcej, kawa zmniejsza napięcie mięśni, dzięki czemu spotkanie będzie przebiegało w luźniejszym klimacie. Dlaczego jeszcze kawa jest dobrym początkiem na start?

 

Kawa jest afrodyzjakiem
Nie wiem, czy wiesz, ale zarówno kawa, jak i czekolada od wieków uznawane są za afrodyzjaki — trudno nam jest określić czy popularne ziarna arabiki mają takie właściwości, jednakże wiemy jedno! Kawa skutecznie usunie z nas zmęczenie fizyczne i psychiczne pomagając nam się całkowicie rozluźnić. Jeżeli Twój partner lub partnerka podczas rozmowy przy kawie cały czas ziewają, może to niestety oznaczać, że po prostu są znudzeni. Picie kawy na pierwszej randce przyczyni się do rozszerzenia naczyń krwionośnych i ich prawidłowego dotlenienia, dzięki czemu będziemy się czuć zdecydowanie bardziej wrażliwi na bodźce zewnętrzne. Co więcej, kawa podnosi libido.

 

Jaką kawę wybrać na pierwszą randkę?

Dobra kawa może być perfekcyjnym początkiem dobrej znajomości, dlatego warto zmielić ją tuż przed zaparzeniem, dzięki czemu nie tylko będzie intensywnie pachniała, ale również zapewniała głębokie doznania smakowe. Jeżeli Twoja randka ma miejsce w sezonie jesienno/zimowym do kawy warto dodać odrobinę cynamonu, imbir i miód. W przypadku randki wiosennej i letniej lepszym rozwiązaniem będą orzeźwiające smaki z dużym dodatkiem lodu.

Aeropress - czym jest i jak parzyć w nim kawę?
Aeropress - czym jest i jak parzyć w nim kawę?
Kawa 3w1, poznaj jej tajemnice!
Kawa 3w1, poznaj jej tajemnice!
Najczęstsze błędy popełniane przy przygotowywaniu kawy
Najczęstsze błędy popełniane przy przygotowywaniu kawy
Skomentuj przepis
Ocena: