Dlaczego warto pić gorącą czekoladę?
Dlaczego warto pić gorącą czekoladę?
Gorąca czekolada jest napojem, który pomoże nam się nieco rozgrzać w chłodne dni. Nadchodząca zima sprawia, że będziemy coraz częściej sięgać po napoje, które nie tylko poprawią nam nastrój, ale również

Gorąca czekolada jest napojem, który pomoże nam się nieco rozgrzać w chłodne dni. Nadchodząca zima sprawia, że będziemy coraz częściej sięgać po napoje, które nie tylko poprawią nam nastrój, ale również wewnętrznie nas rozgrzeją — oczywiście kawa i herbata to wybór standardowy, jednakże czekolada oprócz przepysznego smaku gwarantuje Ci również mnóstwo cennych właściwości odżywczych. Dlaczego co jakiś czas warto sięgnąć po gorącą czekoladę? Przedstawiamy cztery powody, dla których warto wprowadzić gorącą czekoladę do swojej codziennej diety?

I) Gorąca czekolada będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, gdy masz natłok obowiązków i potrzebujesz czegoś, co pomoże ukoić Ci nerwy, a jednocześni zagwarantuje Ci zastrzyk energii, którą będziesz mógł spożytkować na dalszej pracy. W gorącej czekoladzie zawarte są aminokwasy, które przyczyniają się do produkcji serotoniny, a więc tzw. hormonu szczęścia — tak więc po wypiciu nawet kubka czekolady Twój nastrój się poprawi, a natężenie stresu znacznie opadnie ze względu na ogromne pokłady magnezu znajdujące się w czekoladzie.

II) W gorącej czekoladzie znajdują się ogromne pokłady przeciwutleniaczy, które będą chronić nasz organizm przez wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do starzenia organizmu, a także są odpowiedzialne za uszkodzenia w komórkach, które mogą doprowadzić do powstania nowotworu.

III) Picie gorącej czekolady znacznie zwiększy Twój potencjał umysłowy, ponieważ zawarte w niej flawonoidy poprawią przepływ krwi, a także sprawią, że mózg będzie lepiej dotleniony, dzięki czemu szybciej będzie nam szła nie tylko nauka, ale również koncentracja na pracy. Czekolada pozytywnie wpłynie na stan naszego mózgu, jednocześnie doprowadzając do ogólnej poprawy nastroju.

IV) Gorąca czekolada wypita raz na jakiś czas pozytywnie wpłynie na wyregulowanie naszego ciśnienia — nie tylko zapobiegnie nagłym zawałom serca, ale również udarom mózgu. Warto pamiętać, że w gorącej czekoladzie znajdują się ogromne pokłady cukru i tłuszczów, dlatego nie należy z nią przesadzać, ponieważ w nadmiarze, zamiast pomagać może zaszkodzić.

Coffee nap, czyli drzemka kofeinowa - na czym to polega?
Coffee nap, czyli drzemka kofeinowa - na czym to polega?
Jak produkuje się kawę bezkofeinową?
Jak produkuje się kawę bezkofeinową?
Kawa kawie nierówna
Kawa kawie nierówna
Skomentuj przepis
Ocena: