Jak działa French Press?
Jak działa French Press?
Podobnie jak kawiarka French Press cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników kawy, którzy uważają je za urządzenie idealne do parzenia wyjątkowej kawy. French Press jest urządzeniem prostym w obsłudze, uniwersalnym oraz niedrogim, dzięki czemu podbił wiele ser miłośników, jak również amatorów kawy.

Praska Francuska — krótka historia
Pierwszy projekt French Press powstał i został opatentowany w roku 1852, kiedy to jednak urządzenie nie do końca przypominało zaparzacz, który znamy współcześnie. W 1929 roku Attilio Calimani oraz Giulio Monet stworzyli szkice zaparzacza z tłokiem, które znacznie bardziej przypominają współcześnie znaną Praskę Francuską. Paolini uzyskał w 1931 roku patent do przygotowania maszyny, jednakże najpopularniejszy projekt praski powstał w 1958 roku i został stworzony przez Faliero Bondanini — szwajcara, który udoskonalił projekt Włochów. Zaparzacz cieszył się ogromną popularnością zwłaszcza we Francji, dlatego ludzie przyznali mu francuskie pochodzenia, chociaż jak wiemy, historia urządzenia nie jest ściśle związana z Francją.

Jak działa French Press?
Praska Francuska jest urządzeniem niezwykle prostym w obsłudze, które swoim kształtem przypomina szklany termos lub dzbanek. Praska składa się ze szklanego cylindra oraz tłoku, który jest połączony z pokrywką i zakończony uchwytem. Do wspomnianego tłoka przymocowane jest sitko o średnicy dopasowanej do wielkości cylindra, dzięki czemu po jego dociśnięciu żadna cząstka kawy nie będzie mogła się z niego wydostać. Urządzenie ze względu na swoją uniwersalną formę i prostotę działania nie tylko chętnie jest wykorzystywane do parzenia kawy, ale również do zaparzania liściastych herbat...i spieniania mleka! W French Press świetnie sprawdzą się ziarna palone pod espresso, jak i przygotowane do przelewu metodami alternatywnymi. Zaletą French Press jest to, że nie wymaga od nas żadnego specjalnego czyszczenia i przygotowania do procesu przelewowego — wystarczy nam dobrej jakości ziarna kawy, młynek oraz przefiltrowana woda. Na rynku dostępnych jest mnóstwo zaparzaczy, dzięki czemu każdy znajdzie model, który nie tylko pomieści odpowiednią ilość kawy, ale również estetycznie będzie się prezentował ustawiony na blacie kuchennym.

Dlaczego warto zdecydować się na French Press?
Praska Francuska, French Press, zaparzacz tłokowy — to urządzenie niezwykle uniwersalne, które można zastosować na kilka sposobów i gwarantuje nam świetną jakość kawy nawet w domowych warunkach. Obsługa French Press jest niezwykle prosta i nie wymaga od nas specjalnego przygotowania czy innych akcesoriów, dlatego jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z kawą w swoim domu, koniecznie zdecyduj się na metodę parzenia kawy z wykorzystaniem French Press.

Filtr wody, czy trzeba go stosować w ekspresie?
Filtr wody, czy trzeba go stosować w ekspresie?
Z czym pić kawę, czyli wszystko o mleku roślinnym
Z czym pić kawę, czyli wszystko o mleku roślinnym
W jakim wieku można zacząć pić kawę?
W jakim wieku można zacząć pić kawę?
Skomentuj przepis
Ocena: