Jaki wybrać ekspres do biura?
Jaki wybrać ekspres do biura?
Wydaje się, że w dzisiejszych czasach ekspres do kawy jest "must have" w każdym biurze, ponieważ nie tylko umożliwia dostęp do szybkiego zastrzyku energii, ale również gwarantuje nam krótką przerwę od wykonywanej pracy. Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do biura?

Kawa ziarnista, kawa mielona, a może kawa w kapsułkach?
Wybór ekspresu do kawy może okazać się kłopotliwym zadaniem, szczególnie gdy zaczniemy zwracać uwagę na preferencje pracowników — niektórzy chcą mieć szybki dostęp do napoju kawowego, a inni chcą poświęcić chwile na jego przygotowanie. Sposób przyrządzania kawy wpływ również na jej walory smakowe, zapach oraz konsystencję, dlatego warto postawić na wysokiej jakości urządzenie do tworzenia kawy, dzięki której pracownicy będą mogli delektować się tym smacznym napojem, który podniesie efektywność pracy. Ekspres do kawy jest urządzeniem, który pozwoli na szybkie przygotowanie ulubionej wersji kawy: espresso, kawy z mlekiem czy cappuccino. Jaką kawę wybierzesz do ekspresu w biurze?

· Kawa mielona — jeżeli to właśnie taką kawę chcesz kupować do biura, musisz wyposażyć kuchnię w ekspres przeznaczony do zaparzania kawy zmielonej, czyli tzw. ekspres ciśnieniowy, czyli ekspres kolbowy. Chociaż długi czas przygotowania jednej kawy wynagrodzi Ci głęboki aromat i intensywny smak, to jednak musisz pamiętać, że taki ekspres w biurze może wydłużyć przerwę twoich pracowników, jak również wprowadzić w kuchni spory bałagan. Ekspres kolbowy wymaga dokładnego nabicia kolby, a następnie umocowania jej w ekspresie ciśnieniowym, co może skutkować przypadkowym rozsypaniem się kawy. Ekspres kolbowy nie sprawdzi się w przypadku firm, w których pracuje więcej niż 10 osób.

· Kawa ziarnista — do tego typu kawy najlepszym rozwiązaniem będzie automatyczny ekspres do kawy z młynkiem. Tego typu rozwiązanie umożliwia Ci zrobienie wielu kaw w krótkim czasie, co sprawia, że idealnie nadaje się do przestrzeni biura, gdzie większość osób o tej samej godzinie wybiera się na przerwę. Utrzymanie ekspresu automatycznego jest niezwykle proste, ponieważ wystarczy w nim dosypać kawy, dolać wody, a także opróżnić po wyświetleniu się komunikatu szufladki ze zużytą kawą. Zaletą tego typu ekspresów jest możliwość szybkiego spienienia i podgrzania mleka.

· Kawa w kapsułkach — smakuje ona inaczej niż kawa mielona czy kawa ziarnista, a przed wyborem wybranej marki, którą będziesz kupował do biura, powinieneś dokładnie zapoznać się z jej składem. W przypadku kaw w kapsułkach producenci kuszą nas szerokim wyborem, który tak naprawdę w rzeczywistości jest mocno ograniczony. Warto pamiętać, że kawy w kapsułkach w przypadku większej firmy są dość nieekologicznym rozwiązaniem ze względu na ogromną ilość wyrzuconego do kosza plastiku.

Na jaki ekspres do kawy zdecydujesz się do przestrzeni biurowej?

Kawa do biura, idealna dla pracowników i klientów
Kawa do biura, idealna dla pracowników i klientów
Ile kaw dziennie powinieneś pić, aby czuć się dobrze?
Ile kaw dziennie powinieneś pić, aby czuć się dobrze?
Jaki wybrać ekspres do biura?
Jaki wybrać ekspres do biura?
Skomentuj przepis
Ocena: