Którą kawę wybrać: ziarnista czy mielona?
Którą kawę wybrać: ziarnista czy mielona?
W sklepach znajdziemy przede wszystkim kawy ziarniste i kawy mielone... są jeszcze kawy w kapsułkach, ale o tym może kiedy indziej! Czy kawa mielona różni się czymś od kawy ziarnistej? Jakie są zalety, wady i różnice poszczególnych rozwiązań? Wszystkiego dowiesz się poniżej!

Kawa mielona czy ziarnista?
Kawa ziarnista najchętniej jest wybierana przez właścicieli ekspresów ciśnieniowych, do których sypie się całe ziarenka i są one automatycznie ważone i mielone podczas robienia kawy. Oczywiście nawet podczas robienia kawy parzonej można kupować kawę ziarnistą i samodzielnie mielić ją w młynku, a następnie zalewać wodą w tradycyjny sposób. Na półkach sklepów znajdziemy również kawę mieloną, którą po prostu wyciągamy z saszetki i zalewamy wodą, co jest o wiele prostsze niż uprzednie mielenie kawy. Które rozwiązanie jest lepsze pod względem jakości kawy?

 

  • Kawa mielona dla spóźnialskich

Ciągle Ci się śpieszy? Nigdy nie możesz wyrobić się na czas? W takim przypadku idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie kawa mielona, którą szybko możesz wyciągnąć z opakowania i zalać wrzątkiem oraz zabrać razem ze sobą w drogę. W przypadku, gdybyś miał w tym czasie mielić kawę i ją specjalnie odmierzać z pewnością spóźniłbyś się dwa razy dłużej na ważne spotkanie czy do pracy, dlatego kawa mielona jest dla Ciebie.

 

  • Kawa mielona jest tańsza

Oczywiście kawa mielona jest znacznie tańsza od kawy ziarnistej, jednakże cena jest również odzwierciedleniem jakości oraz sposobu pakowania takiej kawy. Oczywiście w przypadku kawy ziarnistej możemy ocenić stan ziaren i ich jakość, natomiast w przypadku kawy mielonej musimy zaufać jej producentowi, że jest to kawa dobrej jakości.

 

  • Kawa ziarnista jest smaczniejsza

Ze względu na to, że kawa ziarnista mielona jest dopiero przed zaparzeniem kawy, jej aromat jest bogatszy i znacznie bardziej intensywny. Chociaż kawa ziarnista jest nieco droższa od kawy mielonej, to jednak warto w nią zainwestować, jeżeli cenimy smak kawy, a nie tylko to, że jest.

 

  • Kawa ziarnista jest zdrowsza

Co więcej, kawa ziarnista ze względu na swoją moc oraz większy aromat efektywniej wzmacnia koncentrację, oraz pobudza jeszcze lepiej niż kawa mielona. Świeżo zmielone ziarna kawy ziarnistej pozwolą dostarczyć Twojemu organizmowi cenniejszych wartości odżywczych od wersji uprzednio zmielonej i zapakowanej.

Kawa w ciąży — pić czy nie pić?
Kawa w ciąży — pić czy nie pić?
Czy można pić kawę w ciąży?
Czy można pić kawę w ciąży?
Kawa 3w1, poznaj jej tajemnice!
Kawa 3w1, poznaj jej tajemnice!
Skomentuj przepis
Ocena: